avagy a fogyás és a mozgás művészete

EdinARTS

EdinARTS

Hajrá Irodista, Kismama, Nagymama - Gyere Mozogj Velem!

2015. március 18. - EdinARTS

Kedves Olvasóim!

Ahogy ígértem ma arról beszélgetünk mit tegyünk, ha az egész napos fárasztó irodai munka vagy az otthoni házimunka, gyereknevelés a nap végére már teljesen leszívta az energiánkat ahhoz, hogy örömmel kezdjünk neki egy kis mozgáshoz?

Nem titok, hogy számos nagy cég vezetője felismerte már, hogy jó munkához szükség van a napközbeni pihenésre, mozgásra, felüdülésre. Itt van például a General Mills minneapolisi központja. A 3000 alkalmazottat foglalkoztató központ minden egyes épületében van meditációs terem. Késő délután pedig a tárgyalók jógatermekké alakulnak át.

A legismertebb vezéralak, aki a munkahelyén 1974 óta rendszeresen meditál, William George, a Goldman Sachs befektetési bank egyik elnöke. A Business Review folyóiratban rendszeresen publikál ebben a témában, igen érdekes összefüggéseket felvetve a mozgás és a hatékony teljesítmény között! 

Egy szó mint száz, minden egyes pozitív példa egyetlen egy következtetésre mutat rá: hogy a mozgás legyen jelen az életedben: napközben is!

De hogyan is néz ki ez a hétköznapokban?

Irodistáknak, Kismamáknak, Nagymamáknak

Egy tanulmány szerint az irodai alkalmazottakra nézve a minimális izomkihasználtság majdnem olyan ártalmas lehet, mint a dohányzás! Ez nem túl jó hír..

De mindez igaz a kismamákra is. Hajlamosak vagyunk ebben az időszakban több kalóriát bevinni, mint amennyire valójában szükségünk van. Itt kezdődik el az ördögi kör: eszünk-gyereket nevelünk-mosunk-főzünk-eszünk-szoptatunk-gyereket nevelünk-takarítunk....és eszünk majd hullafáradtan elalszunk. De hol van a tényleges mozgás? Szakítsunk rá időt,ha néhány percet is, de ezt a néhány percet rendszeresen beiktatva a napunkba csodát tesz velünk! Én is így voltam ezzel és vagyok is a mai napig! A rendszeresség és a tudatos mozgás mindennek a titka!

Ami jó hír, hogy erre is van megoldás! Az irodai munkavégzéskor a rengeteg ülés miatt főként a nyak, a gerinc és a végtagok vannak a legjobban igénybe véve. mindenképp ajánlom, hogy a nyakat, vállat óránként mozgassuk meg: fej- és vállkörzés, illetve fejdöntések mindkét oldalra. Ne felejtsük el a lábaink megmozgatását! Nagyon hasznos gyereknek ajánlott lúdtalp-torna: vegyük le a cipőnket és tégy úgy, mintha a földről egy ceruzát szeretnél felvenni a lábujjaddal. Ezt ismételd meg tízszer, mindkét lábfejeddel.

Majd állj fel, menj oda a falhoz, két karodat egyenesen nyújtsd a levegőbe, majd dőlj neki a falnak szemből úgy, hogy a testeddel egy háromszöget zárjon be a fal, a padló és az egyenesen megdőlt test. Most a vádlikat nyújtjuk meg. Hajlítsd be felváltva a jobb- és bal térdeidet. Ezt is legalább tízszer ismételd meg.

A gépelés végett érdemes egy óránkénti alapos csuklókörzést is beiktatni.

Érdemes továbbá derékból lehajolva a lábunkhoz megfogni a bokánkat, és ebben a pózban maradi néhány másodpercig. Ezt is meg lehet ismételni legalább tízszer! Az állva nyújtózkodást se felejtsük el! Ilyenkor a lemerevedett hátizmokat nyújtjuk meg. Utána törzskörzést, törzsdöntést is érdemes végezni!

Ezeket a gyakorlatokat ismételjük naponta többször is, irodisták, kismamák, nagymamák és figyeljétek meg, hogy estére sokkal több energiátok marad majd, akár egy kiadós, elalvás előtti sétára, kocogásra, vagy egy esti táncórára. De gyermekünket is bevonhatjuk akár - itt a kismamákhoz szólok - a napközbeni mozgásba, illetve kollégánknak is ajánlhatjuk ezeket a néhány perces, de annál aktívabb mozgás-formákat!

Kezdésnek ennyit! Ne feledjétek a rendszeresség, a napközbeni mozgás-cseppek elvezetnek a mozgás szeretetéhez!

Tarts velem legközelebb is! Ha további kérdésed van, IDE írhatsz nekem.

 

edina_iphone_5_20140629_074.JPG

 

A bejegyzés trackback címe:

https://edinarts.blog.hu/api/trackback/id/tr827275211

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása